Do wielkich osiągnięć przez wąskie ścieżki. Wiktor Hugo.Napisz do mnie


Najbliższa impreza, w której biorę udział:Pomóżmy im:Warto skorzystać:Online Marketing


Blog > Komentarze do wpisu

Jak zrobić słupek

Aby zacząć pracę nalezy nawinąć nić na czółenko i nie przecinać jej. Rozpoczynamy od nawinięcia nici na lewą rękę. Podczas gdy czółenko trzymamy w prawej dłoni, nić ujmujemy palcami: wskazującym i kciukiem. Po czym prawą ręką owijamy nić wokół pozostałych palców tak, aby otrzymać pętlę – koło.

darmowy hosting obrazków

Na prawą dłoń nawijamy nić dokładnie tak jak widoczne jest to na zdjęciu poniżej. 

darmowy hosting obrazków


Czółenko wsuwamy pod nić pomiędzy palcami wskazującym a środkowym lewej ręki, od prawej strony do lewej.

darmowy hosting obrazków

 A następnie przewlekamy nitkę dokładnie tak jak jest to widoczne poniżej.

darmowy hosting obrazków


Teraz przystępujemy do naprężenia nitki biegnącej od czółenka powodując jednocześnie, iż węzeł na nitce przeskoczy. Efekt, jaki powinniśmy osiągnąć widoczny jest na niżej umieszczonym zdjęciu.

darmowy hosting obrazków

Dociągamy nitkę lewej ręki palcem serdecznym. Jeżeli wykonaliśmy czynności poprawnie mamy już pół słupka – węzełka.


Przystępujemy do wykonania drugiej części słupka. W tym celu już wykonaną część słupka przytrzymujemy palcami wskazującym i kciukiem, a prawą ręką (z czółenkiem) przewlekamy nić pomiędzy palcami wskazującym a środkowym lewej ręki, od strony lewej do prawej. 

darmowy hosting obrazków


Następnie przewlekamy nitkę z czółenkiem w prawo tak jak jest to widoczne poniżej.

darmowy hosting obrazków

Teraz przystępujemy do naprężenia nitki biegnącej od czółenka powodując jednocześnie, iż węzeł na nitce przeskoczy, tak jak to miało miejsce przy pierwszej części słupka. Efekt, jaki powinniśmy osiągnąć widoczny jest na niżej umieszczonym zdjęciu.

 

darmowy hosting obrazków

 

Dociągamy nitkę lewej ręki palcem serdecznym. Jeżeli wykonaliśmy czynności poprawnie mamy drugą część słupka. Całość powinna wyglądać jak na zdjęciu.

 

darmowy hosting obrazków

 

Celem sprawdzenia czy słupek został wykonany poprawnie przesuwamy go palcami na nitce okręgu. Jeżeli nie możemy tego uczynić oznacza to, że jedną lub drugą część słupka wykonaliśmy błędnie. I musimy wszystko zacząć od nowa.


Gdy słupek przesuwa się swobodnie po nitce możemy przystąpić do ich dalszego tworzenia, dosuwając każdy następny element (półsłupek) możliwie jak najbliżej poprzedniego.

 

 

 

 

czwartek, 26 lutego 2009, magbod

Polecane wpisy

  • Kursy koronki frywolitkowej w 2017 roku

    Terminy weekendowych kursów koronki frywolitkowej dla początkujących: 07 - 08.01.2017 28 - 29.01.2017 25 - 26.02.2017 25 - 26.03.2017  Terminy weekendo

  • Wrabianie koralików

    Teraz, gdy mamy już opanowane wykonywanie pikotek oraz łączenie elementów za ich pomocą, możemy przystąpić do nauki wrabiania koralików. Rozpoczynamy kółeczko o

  • Kursy koronki frywolitkowej

    Terminy weekendowych kursów koronki frywolitkowej dla początkujących: 27-28.02.2016 05-06.03.2016 02-03.04.2016 23-24.04.2016 07-08.05.2016 04-05.06.2016 Termi

Komentarze
Gość: ważka, *.toya.net.pl
2010/03/27 22:44:02
witam, próbuje się uczyć z tego kursu... opanowałam słupki i wychodzą mi już całkiem zgrabne;) tylko nie wiem czemu jeśli chcę je "zaciągnąć" i zrobić kółeczko to pociągam za nitkę od kłębka a wydaje się że powinno się zaciągać za nitkę od czółenka bo wtedy nie da się obok zrobić kolejnego kółeczka... kombinuje już od kilku godzin... przy pierwszym słupku rzeczywiście mogę go przesuwać ale już przy kolejnym kółeczku ten pierwszy słupek jest nieruchomy... co robię niewłaściwie?
-
Gość: magbod, *.chello.pl
2010/03/27 23:11:12
po lewej stronie, pod slowami napisz do mnie, jest link do mojego adresu e-mailowego. zrob, prosze zdjecie twojego koleczka pierwszego i nastepnego, wtedy latwiej mi bedzie zrozumiec , co sie dzieje i przeslij mi w mailu, dobrze?