Do wielkich osiągnięć przez wąskie ścieżki. Wiktor Hugo.Napisz do mnie


Najbliższa impreza, w której biorę udział:Pomóżmy im:Warto skorzystać:Online Marketing


Blog > Komentarze do wpisu

Wrabianie koralików

Teraz, gdy mamy już opanowane wykonywanie pikotek oraz łączenie elementów za ich pomocą, możemy przystąpić do nauki wrabiania koralików.

Rozpoczynamy kółeczko od zrobienia czterech słupków. Na szydełko nawlekamy koralik.


Przez koralik przewlekamy pikotek.


Po czym z nitki lewej ręki, szydełkiem robimy pętelkę, przez którą przewlekamy czółenko z ręki prawej (w tym przypadku niebieskie).


Teraz możemy przystąpić do wykonywania dalszej części kółeczka, to znaczy czterech słupków, po których zrobimy pikotkę i dodamy następne trzy słupki. Ściągamy kółeczko.


Koraliki możemy wrabiać nieco inaczej.
Przed przystąpieniem do pracy musimy policzyć ile koralików będziemy potrzebować do zrobienia np. kolczyka czy choinkowej gwiazdeczki. Odliczoną ilość koralików nawlekamy na nitkę, która już jest nawinięta na czółenko. Jeżeli wzór przewiduje, że koraliki będą nam potrzebne na łuczkach i na kółeczkach musimy policzyć ile koralików potrzebne nam jest do jednego i osobno do drugiego z elementów. Po czym nawlec na jedną nitkę ilość koralików potrzebną do wykonania łuczków a resztę koralików na druga nitkę.

Przystępując do pracy musimy się zastanowić, którym czółenkiem będziemy wykonywać kółeczka, a którym łuczki. Zazwyczaj prace rozpoczynamy od kółeczka, więc wybieramy tę nić, na której są nawleczone koraliki przeznaczone do tego elementu.

Koraliki nawleczone na nitkę nie wykluczają wrabiania ich w trakcie pracy w sposób opisany wyżej, w trakcie łączenia elementów, za pomocą pikotki. 

niedziela, 06 listopada 2016, magbod

Polecane wpisy