Do wielkich osiągnięć przez wąskie ścieżki. Wiktor Hugo.
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
O autorzeNapisz do mnie


Najbliższa impreza, w której biorę udział:Pomóżmy im:Warto skorzystać:Online Marketing


wtorek, 03 lutego 2009

Pomimo szaro-burych, miejskich pejzaży za oknem, zapanowały u mnie kwiatowe inspiracje prosto z wiosennych, rozświetlonych słońcem ogrodów.

Lilac set. To komplet na który składają się bransoletka o długości około 20 cm oraz kolczyki o długości około 5 cm. Całość została wykonana z bawełniano-metalizowanych, tureckich nici Ałtun Basak nr 50. Nici są w kolorze jasno lila, zupełnie jak odcień fioletowego, nieszczepionego bzu. Użyłam sztucznych perełek o kilka tonów ciemniejszych od koloru nici. SPRZEDANE

darmowy hosting obrazków

Caddy rose set. Urzekł mnie odcień koralików, herbacianych z lekka opalizujących. Dobrałam do nich nici Aida o numerze 20 w kolorze beżowym. Bransoletka ma około 20 cm długości, a kolczyki są w granicach 7 cm.

darmowy hosting obrazków

Dark red rose set. Tym razem komplet jest w kolorze bordowym, z ciemno czerwonymi, drobnymi koralikami ze szkła. Zrobiłam go z nici Madeira nr 20. Bransoletka ma około 20 cm długości, a kolczyki około 7 cm. SPRZEDANE

darmowy hosting obrazków

Dla osób nie mających większego rozeznania w używanych przeze mnie materiałach w skrócie przedstawię numerację kordonków stosowanych przez producentów. Im numeracja jest wyższa, tym nici są cieńsze. I tak jeśli nić ma numer 5 to jest najgrubszy kordonek jaki można kupić, a najcieńszy ma numer 80 i zazwyczaj stosowany jest do obrębiania chusteczek do nosa.

poniedziałek, 02 lutego 2009

Sypie śniegiem i sypie. Niby nie są to zawieje i zawieruchy, ale śnieg jest mokry. Odpowiednie służby z zapałem sypią solą po chodnikach i jezdniach, po czym w lecie wszscy sie dziwią dlaczego drzewa chorują i umierają. Jakby nie widzieli związku między jednym a drugim. Odwracam oczy od okna i wpadaja mi w ręce czółenka, a pod nimi ukryły się kolczyki, które już jakiś czas leżą i czekają na prezentację.

Bratki. Zrobione są z niebieskich i granatowych nici Madeira nr 20 oraz maleńkiej, sztucznej perełki w odcieniu ciemno niebieskim. Mają około 4 cm średnicy.

darmowy hosting obrazków

Carmen. Te kolczyki kojarzą mi się z ognistą muzyką flamenco. Są z granatowej nici Madeira nr 20 oraz czerwonych koralików w dwóch kształtach. Są długie i lekkie, około 7 cm, a w ruchu czerwień koralików błyska ogniście zapraszając do tańca. Wszak karnawał trwa!

darmowy hosting obrazków

sobota, 31 stycznia 2009

Już za kilka dni moja siostrzenica skończy 17 lat. Doprawdy nie wiem, kiedy ten czas minął. Chcąc uczcić ten dzień zrobiłam dla Niej bordowy naszyjnik z nici Madeira nr 20 z maleńkimi, opalizującymi perełkami. Mam nadzieje, że ten drobiazg sprawi Jej tyle samo radości co mnie w trakcie pracy.

darmowy hosting obrazków

Nieco wcześniej powstała cała seria kolczyków w różnych kolorach i fasonach:

Miodowe krople. Wykonane są z beżowych nici Aida nr 20, ozdobiłam je miodowymi, szklanymi koralikami z klasycznym szlifem w kształcie spływającej kropli. Całość osiąga długość około 5 cm.

darmowy hosting obrazków

Przedwiośnie. Zrobiłam je z beżowych nici Aidna nr 20, wplatając w nie malutkie, zielone koraliki. Zrodek ozdobiony jest wikększym, szklanym koralikiem w kształcie lezki. Całość ma około 5 cm.

darmowy hosting obrazków

Królowa lodu. To medalion na sznureczku wykonany z białych, merceryzowanych nici Aida nr 20. Zawiera przeżroczysty, szklany koralik z klasycznym szlifem, w kształcie spływającej kropli. Medalion ma rozmiar około 6 cm a sznureczek, na którym jest powieszony ma około 45 cm dlugości.

darmowy hosting obrazków

piątek, 30 stycznia 2009

Zapraszam do pokoju pełnego ciepła, w którym wsłuchana w kocie mruczanki, ręcznie tworzę unikatową biżuterię, bieliznę stołową, pościelową, odzież oraz ozdoby świąteczne w oparciu o własne projekty.

W najbliższym czasie planuje otworzyć swój własny sklepik internetowy, spełniając marzenie, którym jest zamiana hobby na pracę dająca nie tylko zarobek, ale radość tworzenia i satysfakcję spełnienia. Zanim jednak to uczynię poddam się ocenie wszystkich, którzy tu zawitają.

Ponadto chcę się poodzielić swoimi umiejętnościami ze wszystkimi, którzy tego zapragną lub będą potrzebować.  Pierwszy krok już uczyniłam publikując serię artykułów wspomagających naukę wykonywania koronki czółenkowej w portalu CafeArt .

Oprócz opisywania hobby nie omieszkam podzielić się wieściami z mojego kociego królestwa składającego z siedmiorga wspaniałych kotów.

Najdłużej towarzyszy mi Barnaba, pieszczotliwie zwany Bobciem. Jest ze mną od ponadt ośmiu lat. Rok później przybył Gacek. Niemal dwa lata temu zadomowili się Pusia (około 3 lat) i Jej synowie: Filip i Duszek (obaj niespełna 2 lata), a kilka miesięcy po Nich przyjechała Żelka, która jesienią minionego roku odeszła za Tęczowy Most.

Tuż przed tym przybył Maciuś, mniej więcej w wieku 7-8 miesięcy. Teraz we trójkę z Filipem i Duszkiem 'demolują' dom w dzikich, wieczornych harcach. Ostatnią kocią istotką jest Patunia. I choć jest u mnie dopiero od dwóch miesięcy, jest najstarsza z całego towarzystwa i ma za soba trudną przeszłośc o której kiedyś opowiem. link do pierwszego albumu i link do drugiego albumu.

1 ... 96 , 97 , 98 , 99 , 100