Do wielkich osiągnięć przez wąskie ścieżki. Wiktor Hugo.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
O autorzeNapisz do mnie


Najbliższa impreza, w której biorę udział:Pomóżmy im:Warto skorzystać:Online Marketing


wtorek, 15 listopada 2016

Kolejne dwie bransoletki zrobione są z czarnego kordonka Aida nr 20 i noszą imiona zaczerpnięte z opowieści bałtyjskich.

 

Dekla

Bogini opiekująca się lasem wspólnie z trzema innymi boginiami. To imię nosi bransoletka składająca się z kwiatuszków o środkach wypełnionych koralikami Toho Dragonfly. Ma szerokość 2 cm i długość 16 cm bez zapięcia, które jest w kolorze czarnym.

 

 

Ragana

Wiedźma, demoniczna kobieta. Jej imię nosi bransoletka przybrana koralikami Miyuki Dragonflay, o szerokości 5 cm i długości 16 cm bez zapięcia, które jest w kolorze czarnym.

Obie można kupić w sklepie.

poniedziałek, 07 listopada 2016

Świąteczne przygotowania już w pełnym biegu, aby lekkie jak piórko śnieżynki mogły trafić do Waszych domów przed świętami. W tym roku gwiazdki powstają z bawełnianych nici Muza 20 firmy Ariadna.  Nasza polska fabryka bardzo poprawiła jakość swoich wyrobów i teraz nie odbiegają one od standardów światowych. Zatem popierajmy nasze wyroby, bo Polskie.

Prezentuje cztery wzory, wszystkie są ozdobione malutkimi koralikami Toho z serii Silver Line. Wszystkie noszą imię Chione greckiej bogini śniegu.

Chione 01

Gwiazdka ma średnice 5,5 cm.

 

Można ją kupić pojedynczo lub w komplecie składającym się z 6 sztuk. Informacje o cenie w wiadomości prywatnej na adres: magbod@interia.pl

 

Chione 02

Gwiazdka ma średnice 7 cmMożna ją kupić pojedynczo lub w komplecie składającym się z 6 sztuk. Informacje o cenie w wiadomości prywatnej na adres: magbod@interia.pl

 

Chione 03

Gwiazdka ma średnice 7,5 cm.

 

Jest inspirowana gwiazdka Renulka - Gabi 01. Można ją kupić pojedynczo. Informacje o cenie w wiadomości prywatnej na adres: magbod@interia.pl

 

Chione 04

Gwiazdka ma średnice 7,5 cm.

 

Zrobiona jest na bazie wzoru znalezionego w sieci z drobnymi zmianami. Można ją kupić pojedynczo. Informacje o cenie w wiadomości prywatnej na adres: magbod@interia.pl


Koronka frywolitkowa jest jedną z nielicznych koronek, których nie wykonuje się maszynowo, co czyni ją unikalną i niezwykle pożądaną przez osoby ceniące wysoką jakość ręcznie wykonanych wyrobów. 

 niedziela, 06 listopada 2016

Teraz, gdy mamy już opanowane wykonywanie pikotek oraz łączenie elementów za ich pomocą, możemy przystąpić do nauki wrabiania koralików.

Rozpoczynamy kółeczko od zrobienia czterech słupków. Na szydełko nawlekamy koralik.


Przez koralik przewlekamy pikotek.


Po czym z nitki lewej ręki, szydełkiem robimy pętelkę, przez którą przewlekamy czółenko z ręki prawej (w tym przypadku niebieskie).


Teraz możemy przystąpić do wykonywania dalszej części kółeczka, to znaczy czterech słupków, po których zrobimy pikotkę i dodamy następne trzy słupki. Ściągamy kółeczko.


Koraliki możemy wrabiać nieco inaczej.
Przed przystąpieniem do pracy musimy policzyć ile koralików będziemy potrzebować do zrobienia np. kolczyka czy choinkowej gwiazdeczki. Odliczoną ilość koralików nawlekamy na nitkę, która już jest nawinięta na czółenko. Jeżeli wzór przewiduje, że koraliki będą nam potrzebne na łuczkach i na kółeczkach musimy policzyć ile koralików potrzebne nam jest do jednego i osobno do drugiego z elementów. Po czym nawlec na jedną nitkę ilość koralików potrzebną do wykonania łuczków a resztę koralików na druga nitkę.

Przystępując do pracy musimy się zastanowić, którym czółenkiem będziemy wykonywać kółeczka, a którym łuczki. Zazwyczaj prace rozpoczynamy od kółeczka, więc wybieramy tę nić, na której są nawleczone koraliki przeznaczone do tego elementu.

Koraliki nawleczone na nitkę nie wykluczają wrabiania ich w trakcie pracy w sposób opisany wyżej, w trakcie łączenia elementów, za pomocą pikotki. 

niedziela, 30 października 2016

Komplet zrobiony z dwóch odcieni kordonka Aida o grubości 10, nosi imię żony rzymskiego boga urodzaju. Składa się z naszyjnika i kolczyków. Kolczyki to dwa kwadraty różnej wielkości. Naszyjnik to trzy kwadraty różnej wielkości zawieszone. Zapięcie i bigle są w kolorze złotym.

 

 

 

 

Koronka frywolitkowa jest jedną z nielicznych koronek, których nie wykonuje się maszynowo, co czyni ją unikalną i niezwykle pożądaną przez osoby ceniące wysoką jakość ręcznie wykonanych wyrobów.

Jeśli jesteś zainteresowana/y tym modelem, napisz do mnie na adres: magbod@interia.pl

poniedziałek, 24 października 2016

Cienka włóczka w kolorze niebieskim wzięta podwójnie, dała w efekcie grube i bardzo miękkie mitenki. Są zrobione bezszwowo, maja wyrobiony kciuk. Długość 20 cm.

 

 

 

Jeśli jesteś zainteresowana/y tym modelem, napisz do mnie na adres: magbod@interia.pl