Do wielkich osiągnięć przez wąskie ścieżki. Wiktor Hugo.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
O autorzeNapisz do mnie


Najbliższa impreza, w której biorę udział:Pomóżmy im:Warto skorzystać:Online Marketing


Kołnierzyki

piątek, 19 lutego 2016

Na podstawie wzoru kołnierzyka Błękit przedświtu powstała wersja w granatowym kolorze z nici bawełnianych Madeira o grubości 10 z koralikami Dragonfly. Obwód kołnierzyka 46 cm szerokość 8 cm.

 

 

 

 

 

Koronka frywolitkowa jest jedną z nielicznych koronek, których nie wykonuje się maszynowo, co czyni ją unikalną i niezwykle pożądaną przez osoby ceniące wysoką jakość ręcznie wykonanych wyrobów.

Jeśli jesteś zainteresowana/y tym modelem, napisz do mnie na adres: magbod@interia.plniedziela, 02 czerwca 2013

Biały kołnierzyk wykonany z kordonka Aida nr 20 firmy DMC oraz pereł w dwóch rozmiarach został wykonany według wzoru znalezionego w sieci i pochodzi z jakiegoś starego czasopisma lub książki. Nie udało mi się ustalić dokładnie kto jest jego autorem*.

Obwód kołnierzyka wynosi 40 cm, a szerokość 7 cm. Jest wiązany na sznureczek, którego końce są ozdobione perełkami.

 

 

Kołnierzyk można kupić w My Craft Loft.

 

* Dzięki uprzejmości Czytelniczki wiemy już skąd pochodzi wzór: Chudesnye kruzheva. Jest na stronie 139 i 140.

 
czwartek, 30 maja 2013

Ten kołnierzyk zrobiony jest z niebieskiego kordonka Madeira nr 20 oraz granatowych, opalizujących koralików Toho - Dragonfly.

Jego obwód wynosi około 40 cm, szerokość 7 cm. Zamiast zapięcia ma wiązanie ze sznurka zakończonego kółeczkami z koralikami.

 

 

 

Kołnierzyk można kupić w My Craft Loft.


wtorek, 21 maja 2013

To kolejny kołnierzyk według mojego projektu, wykonany z nici Opal firmy Ariadna, w 100% poliestrowych, w kolorze starego złota. Ozdobiony jest ciemniejszymi koralikami Toho, z pozłacanym środkiem.

Kołnierzyk zapinany jest na złoty guzik z przodu. Jego obwód wynosi 40 cm, a szerokość 6 cm, przy czym z przodu jest nieco bardziej wydłużony i tu osiąga około 8 cm.

 

Kołnierzyk można kupić w My Craft Loft.

 

Osobom zainteresowanym pracą na tych niciach mogę powiedzieć, iż wymagają dużego doświadczenia, ponieważ ślizgają się i ostatnie słupki pozostawione na chwilę mogą się poluzować. Ponadto konieczne jest porządne zabezpieczanie końcówek, ponieważ nici rozwiązują się. Klasyczne wszywanie nici nie zdało egzaminu, końcówki wysuwały się. Sugerowano mi ich zatapianie, jednak na końcu nici po zatopieniu zostaje kuleczka, niewielka, ale może podrażniać skórę. Przy tym kołnierzu użyłam czeskiego kleju Herkules, działającego podobnie jak popularny u nas klej Magic.


sobota, 27 kwietnia 2013

To kolejny kołnierzyk wykonany w technice koronki frywolitkowej, z kordonka Aida o grubości 20 według autorskiego projektu. Tytułowe łzy słońca to koraliki szklane, żółte, koraliki Toho pozłacane od środka. Kołnierzyk ma obwód 44 cm a szerokość 6 cm. Zapinany jest z tyłu na karabińczyk w kolorze złotym.

 

 

Można go kupić w My Craft Loft.

 


 
1 , 2