Do wielkich osiągnięć przez wąskie ścieżki. Wiktor Hugo.
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
O autorzeNapisz do mnie


Najbliższa impreza, w której biorę udział:Pomóżmy im:Warto skorzystać:Online Marketing


Haft

wtorek, 29 stycznia 2013

Ostatnie miesiące upłynęły głównie pod znakiem obrusa i przygotowań do Świąt. Kulminacją szaleństwa obrusowego był styczeń. Haftowałam na bawełnianej satynie, muliną DMC Blanc. Obrus ma wymiary 2,5 m na 1,4 m. Brzegi podwinęłam i podszyłam ściegiem krytym. Wzór jest autorski.

 

 

Za jakość zdjęć przepraszam, ale marny ze mnie fotograf, a i sprzęt nie należy do profesjonalnych. Zresztą nawet gdyby taki był, pewnie nie wiedziałabym co z nim zrobić.

wtorek, 31 maja 2011

Rodzina zaskakuje człowieka w różny sposób. Tym razem zgłosiła zapotrzebowanie na obrus, który ma być prezentem ślubnym z czasem wykonania: jeden miesiąc, z czego upłynęły już dwa tygodnie. Obrus jest w trakcie haftowania. Lecz zacznijmy od początku.

Nabyłam gotowy obrus bawełniany w kolorze słabej kawy z dużą ilością mleka, z wplecioną kanwą o szerokości 30 oczek. Na moje oko jest to kanwa 12 lub 10. Wszystkie posiadane przeze mnie wzory są za szerokie. Więc zaczęłam z obłędem w oczach szukać wzoru, który nadawałby się do użycia. 

Koleżanka podrzuciła pomysł aby wykorzystać koronki brzegowe wykonywane na szydełku w technice filetu. I gdy już wybrałam wzór, opracowałam 'zakręt' w łapy wpadł mi wzór, który możecie podziwiać na zdjęciach poniżej. W oryginale kolory są zupełnie inne i kompletnie nie pasowały do tkaniny, więc je zmieniłam.

W tej chwili mam wyhaftowane dwa węższe brzegi (obrus ma rozmiar 220 cm x 160 cm) i jestem na początku pracy nad jednym z dłuższych brzegów. Uprasza się o trzymanie kciuków abym zdążyła skończyć w terminie.


niedziela, 27 marca 2011

Dostałam zamówienie na wyhaftowanie prostokątnego obrusu według wzoru z "Anny" z lipca 1998 roku. Motywem jest gałązka  z różami w pączkach w różnym stadium rozwoju, haft krzyżykowy na kremowej kanwie. Gałązki układają się wokół wszystkich boków obrusu. Ponadto chcę umieścić najmniejsze pączki pośrodku.

Poniżej pokazuję zdjęcia podczas haftowania, jednego z dłuższych boków.

fragment dłuższego boku

jeden motyw - gałązka

Zdjęcia zrobiła Kaila w trakcie naszego, comiesięcznego spotkania robótkowego.

wtorek, 06 października 2009

Przedstawiam ostatni z wielkich projektów, którymi zajmowałam się latem. Biały, haftowany obrus o rozmiarach 160 cm x 200 cm. Haft jest stylizowany na angielski. Do jego wykonania użyłam białej muliny DMC.

Centrum obrusu

Monogram

Jeden z brzegów

Gałązka

Gałązka - zbliżenie

 

Gdyby ktoś, z Szanownych Czytelników zapragnął mieć taki sam lub podobny, proszę o e-mail celem uzgodnienia wszystkich szczegółów. Orientacyjny czas potrzebny na jego wykonanie wynosi około 4-5 tygodni, od momentu poczynienia wszelkich ustaleń.

Tagi: haft
14:50, magbod , Haft
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 14 września 2009

Obrus skończony, wyprany czeka na wyprasowanie a później na sesje zdjęciową.

Zaraz po jego zakończeniu zostałam poproszona o uratowanie ulubionych spodni lnianych koleżanki, które wytarły się w jednym miejscu: 'tam gdzie plecy kończą swą szlachetna nazwę'.

Po oglądnięciu dziury, zacerowałam ją w klasyczny sposób, a następnie zaczełąm szukać wzoru, który by sie nadał do pokrycia cery i sportowego charakteru spodni. Niestety nie znalazłam nic ciekawego ani w swoich zbiorach, ani w sieci wiec przystąpiłam do rysowania. Wymysliłam sobie dość swobodna interpretację dziewięćsiła. Do haftu użyłam muliny DMC w złamanym, beżowym kolorze.

 

Tagi: haft
22:05, magbod , Haft
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2