Do wielkich osiągnięć przez wąskie ścieżki. Wiktor Hugo.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
O autorzeNapisz do mnie


Najbliższa impreza, w której biorę udział:Pomóżmy im:Warto skorzystać:Online Marketing


Biżuteria frywolitkowa

wtorek, 24 czerwca 2014

Niżej przedstawione wyroby są wykonane z nici Madeira nr 15 w kolorze czerwonym. Różne dodatki (szklane kryształki, hematyty) i wzory sprawiają, że w każda rzecz ma nieco inny odcień czerwieni.

 

Komplet Kaliope

Składa się z bransoletki i kolczyków, ozdobionych koralikami hematytowymi. Długość Bransoletki 17 cm, szerokość 2,5 cm, zapięcie w kolorze brązu. Długość kolczyków 5 cm, szerokość 2,5 cm, bigle w kolorze brązu.

darmowy hosting obrazków 

darmowy hosting obrazków 

darmowy hosting obrazków 

 

Kolczyki  Stokrotki

Kolczyki ozdobione są czarnymi kryształkami. Długość 4 cm, szerokość 1,5 cm. Bigle w kolorze brązu.

darmowy hosting obrazków 

 

Kolczyki Melitele VI

Kolczyki ozdobione są czarnymi kryształkami. Długość 4 cm, szerokość 1,5 cm, bigle w kolorze brązu.

darmowy hosting obrazków 

 Wszystkie, wymienione wyżej wyroby można kupić w sklepie.

poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Trochę zaniedbałam bloga lecz obiecuje poprawę i przynajmniej jeden post tygodniowo. Dziś będzie o komplecie robionym na specjalne zamówienie. Post nazwałam "Studium w błękicie" ponieważ w czasie pracy nad nim słuchałam powieści A.C. Doyl'a 'Studium w szkarłacie'.

Na komplet "Anita" składają się bransoletka, pierścionek, kolczyki oraz asymetryczny naszyjnik. Punktem wyjścia były kolczyki Carmeneczki, a z ich połączenia wyszła bransoletka i główna część naszyjnika.

Komplet zrobiony jest z cieniowanych nici Kaja firmy Ariadna oraz czeskich, szklanych kryształków i maleńkich posrebrzanych od środka, szklanych koralików. Zapięcia, bigle oraz baza pierścionka są w kolorze srebrnym.

 

darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków

 

czwartek, 29 sierpnia 2013

Zawieszka powstała z kordonka metalizowanego Maderia nr 15 w kolorze miedzi na podstawie wzoru Susan K. Fuller, Heart's Desire Pattern from book "A Potpourri of Tatting Patterns". Do środka serca wmontowałam syntetyczną perłę w kształcie kropli.

darmowy hosting obrazków

Zawieszkę można nabyć w sklepie.sobota, 23 lutego 2013

To zawieszka z szafirowego, metalizowanego kordonka Madeira nr 100. Ozdobiona szklanymi, posrebrzanymi od wnętrza koralikami Toho. Jej średnica wynosi 5 cm.

Zawieszka nosi imię wampira z serii opowiadań Anne Rice. Madeleine była właścicielką sklepu z lalkami w Paryżu w latach 70-tych XIX wieku. Jej córka umarła, a Madeleine, nie mogąc się z tym pogodzić, tworzyła lalki, które wszystkie miały twarz jej dziecka. Kiedy Klaudia spotyka Madeleine i proponuje jej przemianę, ta zgadza się od razu, widząc w Klaudii nieśmiertelne wcielenie swojej córki.

 

Zawieszkę można kupić w sklepie My Craft Loft. Istnieje też możliwość zamówienia jej w innej wersji kolorystycznej: miedzianej, srebrnej lub złotej.


niedziela, 14 października 2012

Do tej pory robiłam zawieszki okrągłe, lub składające się z kilku okrągłych, elementów. Teraz postanowiłam spróbować zrobić zawieszki kwadratowe i wybrałam do tego technikę odwróconych kółek. Nazwy każdej z nich pochodzą wprost z nocnego nieba.

Andromeda
Zrobiona jest ze srebrnego, metalizowanego kordonka Madeira o grubości 100 oraz szklanych kryształków. Bok kwadratu wynosi około 5 cm.

 

 

Orion
Zawieszka wykonana jest z czarnego, metalizowanego kordonka Madeira o grubości 100 oraz koralików z kamienia o nazwie Noc Kairu. Bok kwadratu wynosi ok 5 cm.

 

Perseidy
Ta zawieszka składa się z trzech różnych kwadratów zrobionych z metalizowanego, złotego kordonka Madeira o grubości 100 i białych, syntetycznych perełek. Łączna długość zawieszki to 15 cm.

 

Każdą z nich można nosić na łańcuszku albo na satynowej lub szyfonowej wstążeczce. Wszystkie zawieszki można nabyć w sklepie.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8