Do wielkich osiągnięć przez wąskie ścieżki. Wiktor Hugo.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
O autorzeNapisz do mnie


Najbliższa impreza, w której biorę udział:Pomóżmy im:Warto skorzystać:Online Marketing


Wymiany

czwartek, 22 kwietnia 2010

Były już różne tematy wymian na forum u Maranty, zazwyczaj związane ze świętami lub porami roku, tym razem myślą przewodnią był kolor zielony.

Zostałam obdarowana: piekną serwetą szydełkową, dwoma zakładkami zrobionymi na szydełku oraz dwoma zakładkami wykonanymi w kompletnie nieznanej mi technice, kartką z pięknymi życzeniami (też ręcznie robioną) oraz workiem (uszytym specjalnie dla mnie) pełnym dóbr wszelakich: kawa, czekolada pitna oraz tabliczka gorzekiej czekolady.

Z całego serca mojej ofiarodawczyni - Reni - dziekuję . Wywołała wielkie drżenie rąk przy rozpakowywaniu paczki, a później jeszcze większy uśmiech szczęścia. Sami zobaczcie:

 

Ponadto dostałam od Andzi35 pięknego motyla z koronki klockowej, której to techniki nie znam, a wszystkich umiejących posługiwać się nią podziwiam z zapartym tchem. Aniu, bardzo dziękuję!

 

Ponieważ moja Wylosowanka - GosiaS, ze względu na malutkie rozmiary swojego mieszkania oraz zamieszkującego z Nią Kota nie ma bibelotów ani ozdób, co świetnie rozumiem czerpiąc doświadczenie z własnego domu, a jednocześnie jest osobą wielce utalentowaną, nie pozostało mi nic innego jak sięgnąć po jedyną technikę obcą Jej dłoniom - koronkę czółenkową.

I tak powstał naszyjnik Wodorosty zrobiony z pistacjowego kordonka Aida nr 20 oraz siekanki nefrytowej i szklanych koralików w kształcie łez.

wodorosty

wodorosty

 

Komplet  Sen nocy wiosennej powstał w oparciu o czarny kordonek Aida nr 20 oraz szklane koraliki w dwóch kształtach: kropli i okrągłych. W jego skład wchodzą brosza, klipsy oraz bransoleta.

sen nocy wiosennej

bransoleta

klipsy

brosza

broszka

 

Kotek dostał myszkę zrobioną szydełkiem. Mam nadzieje, że zabawy z nią, będą dlań samą przyjemnością.

myszka

myszka

sobota, 12 grudnia 2009

Wymiany na forum u Maranty nabierają rumieńców, i w zasadzie można powiedzieć, że stały się tradycją.

Tym razem dostałam od Eli paczkę zawierającą komin i mitenki, obrazek z koronki klockowej i takąż gwiazdkę która będzie centralnym elementem mojej dekoracji świątecznej (z racji mieszkania z 6 kotami choinki u mnie nie ma, no chyba żebym chciała mieć na niej koty w charakterze bombek). Dostałam także bałwanka, który siedzi na biurku w pracy i pilnuje czy się za bardzo nie przepracowuję.

wszystko

Jako, że paczkę rozpakowywałam w pracy słodyczami podzieliłam się z koleżeństwem, i tak juz bardzo zazdrośnie patrzącym na piękności jakie otrzymałam.

komin i mitenki

obrazek

gwiazdka

Zupełnie nadprogramowo GosiaS obdarowała mnie uroczymi mitenkami zrobionymi szydełkiem z grubej wełny:

kremowe mitenki

a Andzia 35 baławnkiem z koronki klockowej z oczkami i guziczkami z czarnych koralików. Bałwanek będzie wisiał koło gwiazdki.

bałwanek

Wszystkim Paniom bardzo serdecznie dziękuję, za prezenty, ktore są wielką radością gdyż sama nigdy bym sobie nie zrobiła tych koronkowych cudów ,bo tej techniki nie umiem, a jeśli chodzi o mitenki i komin to jak wiadomo, szewc bez butów chodzi. Dzięki Wam zima mi już nie straszna!

 

Dla mojej Wylosowanki zrobiłam komplet ozdób choinkowych w kolorze czerwonym. Wybrałam do tego Aidę nr 20 i 15. Z dwudziestki zrobiłam przestrzennego anioła o wysokości około 15 cm.

A z piętnastki dzwonki i gwiazdki. Dzwonki mają około 6 cm wysokości.

Gwiazki są różnej średnicy. Najmniejsza ma około 5 cm, a największa 10 cm.

darmowy hosting obrazków

Mam nadzieję, że zarówno kolor jak i wybór ozdób przypadnie Wylosowance do gustu. Aby osłodzić oczekiwanie na święta załączyłam czekoladę, a życzenia napisałam na kartce wykonanej przez niepełnosprawnych artystów i wydawanych przez Związek Artystów Malujących Ustami i Nogami Amun.

środa, 23 września 2009

Tradycją stają się wymiany na forum U Maranty. Tematem tej akcji była złota, polska jesień.

Tym razem dostałam obraz haftowany techniką wstążeczkową, której sama nie umiem wykonać. Oprawiony bardzo elegancko w drewnianą ramę i gustownie dobrane pass-partout oraz czekoladowo-waniliowy naszyjnik frywolitkowy ozdobiony perełkami w kolorze ecru. Oba prezenty są wykonane bardzo prezycyjnie, ze wspaniałą dbałością o szczegóły.

Bardzo dziekuję osobie, która poświęciła mnóstwo czasu na ich wykonanie. Sprawiła mi nieziemską radość.

 

Dla mojej 'Wylosowanki' przygotowałam frywolitkowy komplet składający się z naszyjnika i bransoletki w kolorze czekolady z miodowymi, fasetowanymi koralikami szklanymi. Do przesłanego prezentu dołączyłam paczuszkę z pachnącą herbatą Earl Gray ze sklepu Five O'clock aby pomóc rozgrzać nadchodzące jesienne słoty.

Przez czysty przypadek obie wybrałyśmy jako główny motyw kolorystyczny ten sam rodzaj nici a jednak pomysły na naszyjniki  diametralnie się różnią, pomimo zastosowania tej samej techniki koronaczarskiej. I w tej różnorodności tkwi urok frywolitki.

Oczywiście, gdybyśmy obie dostały za zadanie wierne skopiowanie siebie nawzajem, potrafiłybyśmy to zrobić wyśmienicie. Lecz najciekawszy efekt osiagnęłybyśmy gdyby ktoś 'zadał' nam wykonanie wariacji opartej na podstawie pomysłu koleżanki.  Tyle możliwości tkwi w nas i we frywolitce, że aż dech zapiera gdy sie pozwoli pochulać wyobraźni.


poniedziałek, 22 czerwca 2009
Tak bardzo spodobała się nam zabawa, że gremialnie ustalono, iż raz na kwartał będzie się pojawiać  jej nowa edycja. Tym razem tematem prac będzie lato, z jego przepysznymi kolorami. Technika wykonania dla każdego uczestnika dowolna.

Dostałam obrazek haftowany krzyzykami na kanwie nr 14, oprawiony w szeroką ramkę oraz kolczyki, różowe stokrotki.

Po kilku dniach przestawiania obrazka z miejsca na miejsce, (chciałam go mieć na widoku ale musi byc poza zasiegiem kocich lap) ostatecznie stanął na półce z książkami, naprzeciwko ławy obok kota haftowanego półkrzyżykami przez Grażyne.

Dla mojej Wylosowanki wybrałam frywolitkę i zrobiłam owalny bieżnik łącząc bawełnianą tkaninę w kolorze kukurydzy z beżową nitką  firmy Aida nr 10. Bieżnik ma wymiary 160 cm x 60 cm.

Mam nadzieję, że osobą, dla której ją zrobiłam będzie zadowolona z takiego prezentu, a jego kolor nie będzie się kłócił z wystrojem wnętrza.

piątek, 27 marca 2009

Oprócz przygotowań do kiermaszu zajęta byłam wykonywaniem prezentu w ramach Wymiany wiosennej zorganizowanej na forum U Maranty.

Wymiana ta polegała na własnoręcznym zrobieniu, w dowolnej technice prezentu jednej osobie, którą się wylosowało i  przekazaniu go pocztą do dnia 23 marca bieżącego roku. Zrobiłam bieżnik szydełkowy z elementów oraz kolczyki frywolitkowe. Autorką zdjęcia jest osoba, którą wylosowałam.

 

Cały urok tej zabawy polega na tym, że ja nie wiem, kto dla mnie zrobił prezent. Otrzymałam go już w połowie marca, i jestem niezwykle wdzięczna mojej 'Wylosowance" za przepiękny szal, kartkę i słodycze.

 

 

Szal jest niezwykle mięciutki, ciepły. Bardzo misternie utkany na drutach i na pewno wymagał mrówczej pracy. Przy frędzelkach znajdują się przeźroczyste koraliki w delikatnych odzieniach zieleni.