Do wielkich osiągnięć przez wąskie ścieżki. Wiktor Hugo.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
O autorzeNapisz do mnie


Najbliższa impreza, w której biorę udział:Pomóżmy im:Warto skorzystać:Online Marketing


Wystawy

czwartek, 18 sierpnia 2016

W pewną słoneczną, sierpniową niedzielę na Rynku w Lanckoronie postawiłyśmy z Ajką nasz kram z rękodziełem.

 

 

Kartki pergamano i haft matematyczny.

 

Zakładki do książek, pergamano, haft matematyczny i decoupage.

 

Biżuteria makramowa

 

 

Biżuteria sutaszowa

 

Biżuteria frywolitkowa

 

 

piątek, 08 lipca 2016

Etnomania to jedna z najważniejszych imprez w Małopolsce, na której warto być jako wystawca i odwiedzający. Każdy, kto przyjedzie do skansenu w Wygiełzowie, spędzi niepowtarzalny dzień w otoczeniu wspaniale odrestaurowanych zabytków małopolskiej architektury wiejskiej. Skansen oferuje zamknięty teren, przyjazny rodzinom z dziećmi w każdym wieku.

Fundacja Nad Wyraz, Organizator Etnomanii, zawsze ma niezwykle ciekawy program, w który każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie, bez względu na wiek i zainteresowania.

Kolejny raz mam zaszczyt być wśród wystawców, rzemieślników z małopolski i nie tylko. Jak zwykle będę w strefie koronki, oczekiwać na Was aby pokazać jak powstaje frywolitka i co można stworzyć gdy się jej nauczy.
Dla zainteresowanych nauką, oferują kursy na trzech poziomach: podstawowym, średnio-zaawansowanym i zaawansowanym. W czasie Etnomanii będzie można ustalić terminy kursów, dopasowane do Waszych, indywidualnych potrzeb oraz nabyć moje dzieła.

 


wtorek, 23 września 2014

Koniec sezonu imprez pod chmurką zwieńczył II Jarmark Norbertański w Zabierzowie. Aura była iście jesienna i pewnie dlatego odwiedzających nie było zbyt dużo.

Poniżej zdjęcia z Błoń zabierzowskich, teraz czas pomyśleć o Bożym Narodzeniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

       
       
       
       
      darmowy hosting obrazków 

 

Nieodwołalny koniec sezonu imprez pod chmurka, demontaż bagażnika dachowego, czule nazywanego trumna :)

środa, 17 września 2014
czwartek, 11 września 2014

To typowa impreza o charakterze dożynek, w czasie które okoliczne Koła Gospodyń chwalą się swoimi plonami i przetworami. To co ja odróżnia do miejsce w którym się odbywa - Skansen w Wygiełzowie już w jesiennej szacie. W ogródkach plebanii, szkoły czy chatek nie kwitną letnie floksy ale pysznią się słoneczniki, aksamitki, a jarzębina ma kolor intensywnie czerwony. Pomiędzy drzewami dość obficie rosną maślaki.
W ten krajobraz wkraczają Panie ubrane w stroje ludowe, od których mieni się w oczach kolorami, szumią liczne falbany sztywnych halek, pysznią się korale i bielą haftowane koszule.
Każde koło przygotowało swoje popisowe potrawy i częstuje nimi licznie przybyłych gości, niektóre można kupić w większych ilościach i zabrać do domu, wyprosić tajne składniki by samemu spróbować zrobić  domu.

Do tego bogata strefa dzieci, która oferuje mnóstwo zajęć, gier i możliwości poznania życia na wsi teraz i dawniej.

W strefie rzemieślniczej można kupić wszelkie rękodzieło, starannie dobrane, tak aby nie było cienia wątpliwości iż rzeczy nie pochodzą z importu. Niemal na każdym stoisku, można było oglądać jak powstają serwetki szydełkowe, jak się szyje ozdoby z filcu, wyplata wiklinę itd. 

Na naszym stoisku Ajka pokazywała pierwsze węzły makramowe, uczyła jak zrobić dwukolorową bransoletkę. Ja zaś miałam wiele osób oglądających powstawanie koronki frywolitkowej. Mimo namawiania, tym razem nikt nie zdobył się na odwag aby spróbować, a szkoda. Może kiedyś Panie i Panowie nabiorą ochoty na poznanie tajników tej sztuki.

W związku z dość licznymi obowiązkami nie mam wielu zdjęć, ale jest to kolejna impreza cykliczna, którą warto wpisać w kalendarz miejsc do odwiedzenia w przyszłym roku.

 

 

darmowy hosting obrazków

 

darmowy hosting obrazków

 

darmowy hosting obrazków

 

darmowy hosting obrazków

 

darmowy hosting obrazków

 

darmowy hosting obrazków

 

darmowy hosting obrazków

 

darmowy hosting obrazków

 

darmowy hosting obrazków

 

darmowy hosting obrazków

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18