Do wielkich osiągnięć przez wąskie ścieżki. Wiktor Hugo.Napisz do mnie


Najbliższa impreza, w której biorę udział:Pomóżmy im:Warto skorzystać:Online Marketing


Koronka czółenkowa - frywolitka

Koronka czółenkowa to bardzo stara technika koronkarska. Nie jest to trudna sztuka, choć wymaga odpowiedniej dozy cierpliwości, zdolności manualnych i czasu. Uzyskiwane efekty są niezwykle satysfakcjonujące.

Kurs dla początkujących

Wielokrotnie byłam proszona o pokazanie podstaw tej techniki, ponieważ najłatwiej nauczyć się jej bezpośrednio od osoby, która już ją opanowała, co najmniej w stopniu zaawansowanym. W związku z tym zapraszam do Krakowa na warsztaty, w czasie których będziemy się uczyć tworzenia frywolitki.

Aby nauka była komfortowa jednorazowo w zajęciach będzie brać udział maksymalnie do dwóch osób, ponieważ stawiam na partnerskie relacje i wzajemne zaufanie między mną jako trenerem a uczennicą. Ponadto tradycyjnie kobiety spotykały się w domowym zaciszu, by w swoim towarzystwie spędzić czas miło i pożytecznie, chcąc utrzymać taki charakter rękodzielnictwa przyjęłam formułę zajęć w domu. Zajęcia rozłożone są na dwa dni, każde spotkanie trwa 3,5 godziny, kursant/ka otrzymuje wszystkie narzędzia i akcesoria niezbędne do nauki wraz z autorskimi schematami. Koszt kursu 160,00 zł.

W pierwszym dniu nauczymy się wykonywać słupki, pikotki i kółeczka oraz zapoznamy się ze sposobem odczytywania schematów rysunkowych i skrótów stosowanych we wzorach opisowych.

W drugim dniu nauczymy się łączyć elementy za pomocą pikotek, wykonywania łuczków, dowiązywania nitki w trakcie pracy, wplatania koralików oraz wykańczania robótki.

Zajęcia wieńczy otrzymanie dyplomu, po zaliczeniu egzaminu praktycznego, potwierdzającego opanowanie podstawowych zasad wykonywania koronki frywolitkowej.Kurs dla średniozaawansowanych

W trakcie zajęć kursanci nauczą się wykonywania odwróconych kółek,  podwójnego odwróconego kółka, pearl tatting. Zajęcia rozłożone są na dwa dni, każde spotkanie trwa 2,5 godziny. Koszt kursu 100,00 zł.

Kurs wieńczy otrzymanie dyplomu, po zaliczeniu egzaminu praktycznego, potwierdzającego opanowanie zaawansowanych zasad wykonywania koronki frywolitkowej.

 

 

Kurs dla zaawansowanych
W trakcie zajęć kursanci nauczą się wykonywania podwójnych odwróconych kółek oraz listków Cluny. Zajęcia rozłożone są na dwa dni, każde spotkanie trwa 2,5 godziny. Koszt kursu 100,00 zł.

Kurs wieńczy otrzymanie dyplomu, po zaliczeniu egzaminu praktycznego, potwierdzającego opanowanie na poziomie mistrzowskim zasad wykonywania koronki frywolitkowej.

 


 

***************

  

Wszystkich chcących wziąć udział w tych zajęciach proszę o kontakt e-mailowy: magbod@interia.pl

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o przyjęciu na wybrany termin decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

 

***************