Do wielkich osiągnięć przez wąskie ścieżki. Wiktor Hugo.


I edycja konkursu na najbardziej twórczo zakręcony blogNapisz do mnieKsiążka, którą polecam:


Tu można kupić moje wyroby:

Najbliższa impreza, w której biorę udział:Pomóżmy im:


Online Marketing


Koronka czółenkowa - frywolitka

Plan zajęć na przełomie lat 2014/2015. Kursy zawsze odbywają się w weekendy.

 

Dla początkujących:                  Dla średnio zaawansowanych:
13-14 września br                       27-28 września br
11-12 października br                 15-16 listopada br
10-11 stycznia 15                       24-25 stycznia 15
07-08 lutego 15                         14-15 lutego 15
28 luty-01 marca 15                   14 -15 marca 15
10 11 kwietnia 15
 
 
                      Dla zaawansowanych
                      22-23 listopada br
                      25 - 26 kwietnia 15
 
 
Informacje dodatkowe:
Zajęcia dla początkujących trwają 2 x 3,5 godziny, kursantka otrzymuje wszystkie narzędzia i akcesoria niezbędne do nauki wraz z autorskimi schematami. Koszt kursu 160 zł.
 
Zajęcia dla średnio zawansowanych trwają 2 x po 2,5 godziny, kursantka wpisując się na listę musi umieć zrobić koło, łuk i łączyć elementy za pomocą pikotka. Powinna posiada ze sobą dwa czółenka, kordonek Aida 10 lub Ada 10 w dwóch kolorach, nożyczki. W trakcie zajęć kursanci nauczą się wykonywania odwróconych kółek,  pearl tatting. Koszt kursu 100 zł.
 
Zajęcia dla zaawansowanych trwają 2 razy po 2,5 godziny, kursanta wpisująć się na listę musi umieć zrobić odwrócone kółko (spilt ring) oraz tatting pearl. Powinna posiada ze sobą dwa czółenka, kordonek Aida 10 lub Ada 10 w dwóch kolorach, nożyczki. W trakcie zajęć kursanci nauczą się wykonywania podwójnych odwróconych kółek oraz listków Cluny. Koszt kursu 100 zł.                   
***************

 

Wszystkich chcących wziąć udział w tych zajęciach proszę o kontakt e-mailowy: magbod@netgaleria.pl

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o przyjęciu na wybrany termin decyduje kolejność zgłoszeń.

 

***************

 

Koronka czółenkowa to bardzo stara technika koronkarska. Nie jest to trudna sztuka, choć wymaga odpowiedniej dozy cierpliwości, zdolności manualnych i czasu. Uzyskiwane efekty są niezwykle satysfakcjonujące.

Kurs dla początkujących

Wielokrotnie byłam proszona o pokazanie podstaw tej techniki, ponieważ najłatwiej nauczyć się jej bezpośrednio od osoby, która już ją opanowała, co najmniej w stopniu zaawansowanym. W związku z tym zapraszam do Krakowa na warsztaty, w czasie których będziemy się uczyć tworzenia frywolitki.

Aby nauka była komfortowa jednorazowo w zajęciach będzie brać udział maksymalnie do dwóch osób, ponieważ stawiam na partnerskie relacje i wzajemne zaufanie między mną jako trenerem a uczennicą. Ponadto tradycyjnie kobiety spotykały się w domowym zaciszu, by w swoim towarzystwie spędzić czas miło i pożytecznie, chcąc utrzymać taki charakter rękodzielnictwa przyjęłam formułę zajęć w domu. Zajęcia rozłożone są na dwa dni, każde spotkanie trwa 3,5 godziny.

W pierwszym dniu nauczymy się wykonywać słupki, pikotki i kółeczka oraz zapoznamy się ze sposobem odczytywania schematów rysunkowych i skrótów stosowanych we wzorach opisowych.

W drugim dniu nauczymy się łączyć elementy za pomocą pikotek, wykonywania łuczków, dowiązywania nitki w trakcie pracy, wplatania koralików oraz wykańczania robótki.

Zajęcia wieńczy otrzymanie dyplomu, po zaliczeniu egzaminu praktycznego, potwierdzającego opanowanie podstawowych zasad wykonywania koronki frywolitkowej.Kurs dla średniozaawansowanych

W trakcie zajęć kursanci nauczą się wykonywania odwróconych kółek,  podwójnego odwróconego kółka, pearl tatting. Zajęcia rozłożone są na dwa dni, każde spotkanie trwa 2,5 godziny.

Kurs wieńczy otrzymanie dyplomu, po zaliczeniu egzaminu praktycznego, potwierdzającego opanowanie zaawansowanych zasad wykonywania koronki frywolitkowej.

 

 

Kurs dla zaawansowanych
W trakcie zajęć kursanci nauczą się wykonywania podwójnych odwróconych kółek oraz listków Cluny. Zajęcia rozłożone są na dwa dni, każde spotkanie trwa 2,5 godziny.

Kurs wieńczy otrzymanie dyplomu, po zaliczeniu egzaminu praktycznego, potwierdzającego opanowanie na poziomie mistrzowskim zasad wykonywania koronki frywolitkowej.